TIPS: De lekkerste hamburger toppings

Burgers zijn zeer veelzijdig. Tijdens de bbq ook populair zonder broodje en enkel met wat saus. Maar met verschillende toppings kan je alle kanten op. Denk aan de classic hamburger, cheeseburger, Mexicaanse burger en ga zo maar door. Met een kleine twist tover jij een burger om tot een nieuw en smaakvol gerecht. Op zoek naar inspiratie voor jouw broodje? Dat komt goed uit. We hebben een aantal lekkere ideeën voor je op een rij gezet.
Een goede burger begint natuurlijk met een goed stuk vlees (of vleesvervangers). Welke je kiest laten we aan jou. 100% rundvlees, iberico of black angus. Kies waar je zin in hebt.
Classic
Voor een classic hamburger heb je nodig:
- Hamburgerbroodjes
- Burger naar keuze
- Augurk slices
- Ijsbergsla
- Tomaat
- Ui
- Tomatenketchup
- Mayonnaise
- Mosterd
Snijd het broodje doormidden. Grill je burger en je burgerbroodje en leg na bereiding het vlees even te rusten. Beleg je broodje met sla en leg daarop je burger. Leg op de burger een paar plakjes augurk, een plakje tomaat, gesneden ui (eventueel even gebakken) en doe de verschillende sausen op de burger. Doe de bovenkant van het broodje erop en serveer eventueel met een prikker erdoor. Pas natuurlijk wel op met opeten.
De classic kan je extra lekker maken met wat cheddar kaas, een plakje gegrilde bacon en eventueel zelf nog een eitje voor de liefhebber. Eet smakelijk!
Mexicaans
Een keer wat anders op je burger? Geef je burger een Mexicaanse twist.
Voor een Mexicaanse burger heb je nodig:
- Hamburgerbroodjes
- Burger naar keuze
- Guacamole
- Tortilla’s
- Ijsbergsla
- Tomaat
- Rode ui
- Cheddar kaas
Snijd het broodje doormidden. Grill je broodje en burger in de gewenste garing en leg het vlees even te rusten. Leg op je onderste broodje wat sla en leg de burger erop. Leg daarop de cheddar kaas, smeer de guacamole erover, gevolgd door de tomaat, uit en tortilla’s. Plaats het bovenste broodje erop en serveer met een prikker in het midden. Pas natuurlijk wel op met opeten. Geniet ervan!
Italiaans
Lekker als lunchgerecht, maar natuurlijk ook bij de bbq is de Italiaanse burger. Daarvoor heb je nodig:
- Burger naar keuze
- Ciabatta
- Gorgonzola
- Vleestomaat
- Rucola
- Parmaham
Snijd de ciabatta doormidden. Grill de ciabatta en het vlees in de gewenste garing en leg het vlees even te rusten. Beleg je onderste broodje met wat rucola en de tomaat en leg daarop de burger. Leg een goede hoeveelheid gorgonzola op de burger en daarop een plakje parmaham met nog een beetje rucola. Leg de bovenste helft erop en bon appetit!
Luxe
Een van onze favorieten is de luxe burger. Daarvoor heb je nodig
- Truffelmayonaise (truffelolie met mayonaise of truffeltapenade met mayonaise naar smaak gemengd)
- Ciabatta
- Cantharellen
- Rucola
- Black angus burger (tip)
Snijd de ciabatta doormidden en bak alvast de cantharellen. Grill de ciabatta en het vlees in de gewenste garing en leg het vlees even te rusten. Bestrijk het onderste broodje met wat truffelmayonaise en leg je burger erop. Leg op de burger de cantharellen en de rucola en een flinke klodder truffelmayonaise. Maak af met het bovenste deel van de ciabatta. Ook lekker, leg op de truffelmayonaise nog een burger en daarop nog wat rucola en truffelmayonaise. Een dubbeldekker deluxe. Enjoy!
Wil je meer weten over Jesper Hogedoorn ga naar zijn LinkedIn pagina